"Milan"dan darmadağın, "Fənərbağça" uduzdu
Paylaş:
Avropa Liqasında "pley-off” mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulub.
Türkiyə təmsilçisi "Fənərbağça" Makedoniyada "Vardar"a 0:2 uduzub.
Azərbaycan millisinin futbolçusu Pavel Paşayevin formasını geyindiyi "Aleksandriya" Belarusda BATE ilə 1:1 hesablı heç-heçəyə nail olub.
Yeganə böyük hesablı qələbəni isə İtaliya "Milan"ı əldə edib. İtalyanlar evdə Makedoniya "Şkendiya"sının qapısından 6 cavabsız top keçirib.
Avropa Liqası
Pley-off mərhələsi, ilk oyunlar
17 avqust
21:00. "Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - "Skenderbeu” (Albaniya) - 1:1
Qollar: Enrikes, 90+5 - Latifi, 37
21:00. BATE (Belarus) - "Aleksandriya” (Ukrayna) - 1:1
Qollar: İvaniç, 8 - Banada, 19
21:00. "Apollon” (Kipr) - "Midtyulland” (Danimarka) - 3:2
Qollar: Kiriaku, 15. Jander, 70. Pittas, 90+1 - Sörlot, 38; 74
21:00. "Krasnodar” (Rusiya) - "Srvena Zvezda” (Serbiya) - 3:2
Qollar: İqnatyev, 20. Klasson, 46. Petrov, 66 - Srniç, 57. Peşiç, 71
21:45. "Hafnarfyordur” (İslandiya) - "Braqa” (Portuqaliya) - 1:2
Qollar: Byornsson, 40 - Paulinyo, 62. Stoilkoviç, 79
22:00. PAOK (Yunanıstan) - "Ostersun” (İsveç) - 3:1
Qollar: Matos, 38. Priyoviç, 77; 88 (pen.) - Nuri, 21 (pen.)
22:00. "Vardar” (Makedoniya) - "Fənərbağça” (Türkiyə) - 2:0
Qollar: Barseqyan, 20. Topal, 90+2 (öz qapısına)
Qırmızı vərəqə: Qrnçarov, 90 - Souza, 90+3
22:15. "Viktoriya” (Çexiya) - AEK (Kipr) - 3:1
Qollar: Bakoş, 29; 74 (pen). Kolarj, 36 - Reyes, 8
22:30. "Ludoqorets” (Bolqarıstan) - "Suduva” (Litva) - 2:0
Qollar: Motsi, 61. Misican, 76
22:30. "Altax” (Avstriya) - "Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 0:1
Qol: VKyartansson, 68
22:30. "Panatinaikos” (Yunanıstan) - "Atletik” (İspaniya) - 2:3
Qollar: Lod, 29. Kabesas, 55 - Aduris, 68; 74 (pen.). Markos, 71
22:45. "Legiya” (Polşa) - "Şerif” (Moldova) - 1:1
Qollar: Hamalaynen, 76 - Bayala, 88
22:45. "Domjale” (Sloveniya) - "Marsel” (Fransa) - 1:1
Qollar: Vetrix, 12 - Sanson, 63
22:45. "Ayaks” (Hollandiya) - "Rusenborq” (Norveç) - 0:1
Qol: Adeqbenro, 77
22:45. "Vitorul” (Rumıniya) - "Zalsburq” (Avstriya) - 1:3
Qollar: Tsukudyan, 7 - Xvan, 2. Volf, 29. Dabbur, 31
22:45. "Brügge” (Belçika) - AEK (Yunanıstan) - 0:0
22:45. "Osiyek” (Xorvatiya) - "Austriya” (Avstriya) - 1:2
Qollar: Eyupi, 15 - Monşayn, 26. Holtshauzer, 60
22:45. "Milan” (İtaliya) - "Şkendiya” (Makedoniya) - 6:0
Qollar: Silva, 13; 28. Montolivo, 25; 85. Borini, 67. Luka Antonelli, 69
23:00. "Partizan” (Serbiya) - "Videoton” (Macarıstan) - 0:0
23:05. "Everton” (İngiltərə) - "Hayduk” (Xorvatiya) - 2:0
Qollar: Kin, 30. Quey, 44
23:30. "Maritimu” (Portuqaliya) - "Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 0:0
| Paylaş: